Членские организации ФПО приняли участие 30.06.2020 г. во Всеукраинской акции протеста профсоюзов и пикетировали Одесский областной совет и Одесскую областную госадминистрацию с требованием поддержки профсоюзов области о недопущении принятия Верховной Радой Украины антинародного законопроекта № 2681, ущемляющего права трудящихся.
7 квітня 2021 року відбулося засіданняКабінету Міністрів України(у режимі відеоконференції), в якому взяв участь Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Осовий Г.В.
Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради України поінформував СПО об’єднань профспілок про розгляд його звернення щодо проекту Закону про внесення змін до статті 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо стимулювання працевлаштування громадян пенсійного віку» (реєстр. № 4688).
Упродовж січня-березня 2021 року в результаті заходів, здійснених НСПП у ході сприяння вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів) (далі – КТС(К)) та запобігання їх виникненню, погашено заборгованість із виплати заробітної плати в сумі 193,4 млн грн від загальної суми боргу (694,7 млн грн), що стала основною причиною виникнення спорів та конфліктних ситуацій.
У ВРУ зареєстровано альтернативний до урядового законопроєкт №5266-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників»
Потреба у видатках за лікарняними і страховими виплатами перевищує доходи від частки ЄСВ
Упродовж першого кварталу 2021 року потреба у видатках за лікарняними листками та на страхові виплати потерпілим на виробництві і їх родинам щомісяця перевищувала обсяг надходжень від частки ЄСВ до бюджету Фонду соціального страхування України.
Фактичні надходження до бюджету Одеської міської територіальної громади (без урахування міжбюджетних трансфертів та власних надходжень бюджетних установ) за 6 банківських днів квітня 2021 року склали 182,2 млн грн, з них: податок на доходи фізичних осіб надійшов у сумі 133,9 млн грн; єдиний податок – 27,5 млн грн; податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, – 5,2 млн грн; акцизний податок з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального – 4,5 млн грн; плата за землю – 4,0 млн грн; плата за надання інших адміністративних послуг – 0,9 млн грн; акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 0,4 млн грн.
У першому півріччі 2020 року рівень бідності серед працюючих українців склав 42,4%. В цьому році поліпшення ситуації не очікується. Про це повідомляє інформаційне управління апарату Верховної Ради. Заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко зазначив, що уряд розглядає боротьбу з бідністю як основне завдання. «За результатами першого півріччя 2020 року рівень бідності за абсолютним критерієм серед працюючих становить 42,4%. Тобто така частка працездатного населення не могла забезпечити гідне життя собі і своїй родині», - йдеться в повідомленні.
Державна служба статистики хоча і з запізненням, але підрахувала суму загальної заборгованості із зарплати в Україні станом на 1 березня ц. р. За даними відомства, вона склала 3,214 млрд грн. Це на 8,1% більше, ніж на початок лютого. Основна частина боргів припадала на промисловість, професійну, наукову й технічну діяльність. Більше половини боргу утворено в Донецькій і Харківській областях та у м. Києві.