Федерация профсоюзов Одесской области


Скільки слід витрачати на охорону праці? – нагадування від Держпраці PDF Печать E-mail

19.10.2018

Для всіх роботодавців витрати на охорону праці становлять не менше 0,5% від фонду оплати праці за попередній рік

Держпраці у Хмельницькій області нагадує, що відповідно до ст. 19 Закону «Про охорону праці» фінансування охорони праці здійснюється роботодавцем.

 

Фінансування профілактичних заходів з охорони праці, виконання загальнодержавної, галузевих та регіональних програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, інших державних програм, спрямованих на запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням, передбачається, поряд з іншими джерелами фінансування, визначеними законодавством, у державному і місцевих бюджетах.

Для підприємств, незалежно від форм власності, або фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, витрати на охорону праці становлять не менше 0,5% від фонду оплати праці за попередній рік.

На підприємствах, що утримуються за рахунок бюджету, розмір витрат на охорону праці встановлюється у колективному договорі з урахуванням фінансових можливостей підприємства, установи, організації.

Суми витрат з охорони праці, що належать до валових витрат юридичної чи фізичної особи, яка відповідно до законодавства використовує найману працю, визначаються згідно з  переліком заходів та засобів з охорони праці, що затверджується КМУ.

***

Читайте також:

Усі новини на тему>>

Джерело

Держпраці у Хмельницькій області

Рубрика:

Праця та соціальний захист / Інше

dtkt.ua.