Федерация профсоюзов Одесской области


Плануєте провести щеплення від грипу працівникам за свій рахунок: чи є податкові наслідки? PDF Печать E-mail

26.10.2018 Податківці розповіли, чи необхідно оподатковувати ПДФО, військовим збором та ЄСВ вартість щеплення від грипу працівників за рахунок роботодавців

 

ДФС у Харківській області повідомляє, що з доходу працівника у вигляді оплаченої вакцинації податок на доходи не утримується, оскільки спрацьовує звільнення, що міститься в пп. 165.1.19 ПКУ.

У ньому сказано, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не входять, зокрема, кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на медобслуговування платника податку за кошти його роботодавця за наявності підтвердних документів, окрім витрат, що компенсуються виплатами з фонду загальнообов’язкового державного соціального медстрахування.

До такої допомоги належать, зокрема,  витрати роботодавця на вакцинацію працівника, спрямовану на профілактику захворювань у період загрози епідемії.

Через те, що немає податку на доходи, не буде й утримання військового збору. На вартість щеплення нараховувати єдиний внесок також не потрібно, адже такі витрати роботодавця не належать до фонду оплати праці.

***

Читайте також: Проводимо вакцинацію працівників від грипу

Джерело

ДФС у Харківській області

dtkt.ua.