Федерация профсоюзов Одесской области

Календарь событий

<Ноябрь 2018>
ПнВтСрЧтПтСбВс
   134
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

fgf

fgf

ferg

Click on the slide!

Новости

Одеські освітяни провели триденне навчання в Чернігові

...
Click on the slide!

Почесні нагороди міста вручили медпрацівникам Одеси.

Почесні нагороди міста вручили медпрацівникам Одеси.

...
Click on the slide!

На трехстороннем социально-экономическом совете обсудили актуальные вопросы городской жизни

На трехстороннем социально-экономическом совете обсудили актуальные вопросы городской жизни

...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

ВИМОГИ ПРОФСПІЛОК – НА КОНТРОЛІ ФПУ. Подолання бідності в Україні – спільна турбота PDF Печать E-mail

01 листопада 2018

Підсумки виконання Стратегії подолання бідності в Україні в цьому році та пропозиції соціальних партнерів до  проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2019 рік з реалізації Стратегії подолання бідності» обговорили 1 листопада учасники засідання Міжвідомчої робочої групи з виконання плану заходів з реалізації Стратегії подолання бідності.

В нараді, яка відбувалась під головуванням першого заступника міністра соціальної політики, керівника Міжвідомчої робочої групи Ольги Крентовської, взяли участь представники соціальних партнерів – міністерств і відомств, роботодавців, профспілок. Профспілкову сторону представляли  керівник департаменту з питань бюджету та оплати праці ФПУ Людмила Остапенко, керівник управління соціального страхування і пенсійного забезпечення ФПУ Володимир Максимчук, заступник керівника департаменту з питань економічного розвитку та ціноутворення ФПУ Наталя Федорчук.

У виступах представників профспілок зазначалось, що СПО об’єднань профспілок уважно опрацював проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2019 рік з реалізації Стратегії подолання бідності», надавав до нього профспілкові пропозиції, але, на жаль,  найпринциповіші з них залишились неврахованими.

Україна за рівнем життя залишається однією з найбідніших держав у світі. Бідність є постійним джерелом соціального напруження, що значно стримує розвиток України. Враховуючи зазначене, СПО об’єднань профспілок наполягає на врахуванні пропозицій, що додаються.

Зокрема, Людмила Остапенко визначила принципово важливі проблеми, які зараз турбують профспілки і всіх людей праці. Серед них: проблема прожиткового мінімуму та методологія його визначення; питання рівня мінімальної зарплати (пролунала пропозиція до соціальних партнерів  розпочати з цього питання консультації); нерівність податкового навантаження, зниження його стосовно найменш соціально захищених громадян.

Володимир Максимчук у свою чергу наголосив на важливості вирішення проблем щодо справедливого пенсійного забезпечення громадян. Він підкреслив, що більш ніж 70% пенсіонерів в Україні є бідними, тому що отримують пенсію менш прожиткового рівня. Тому серед завдань Стратегії подолання бідності має бути підвищення рівня пенсій, перш за все мінімальної.

Після обговорення пропозицій соціальних партнерів, було вирішено врахувати їх в подальшої роботі, а також продовжити наради та консультації щодо пошуку найбільш ефективних шляхів втілення Стратегії в життя.

Прес-центр ФПУ

www.fpsu.org.ua

 

ФПО, 2009

65079, м. Одеса, Кулікове поле, 1

Тел.: (048) 7-250-100; Факс: (048) 722-45-38

E-mail: fpoo@te.net.ua