Федерация профсоюзов Одесской области


Сплатили членський внесок неприбутковій організації: що з коригуванням фінрезультату? PDF Печать E-mail

06.11.2018 Податківці навели роз'яснення щодо коригування фінрезультату у разі сплати членського внеску неприбутковій організації

Податківці у роз'ясненні з підкатегорії 102.13 ресурсу "ЗІР" навели норми пп. 140.5.9 ПКУ. За нею платникам податків на прибуток, що застосовують коригувальні різниці, фінрезультат звітного періоду слід збільшувати на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Окремо вони зауважили про умови застосування саме цієї податкової різниці. Так от, це можливо, якщо платник податку на прибуток сплачує внески неприбутковій організації, яка відповідає вимогам п. 133.4 ПКУ та внесена до Реєстру.

У такому випадку у разі перерахування неприбутковій організації членських внесків у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного рок, у слід також збільшити свій фінансовий результат.

А от якщо членські внески будуть сплачуватися неприбутковій організації, яку виключено з Реєстру, тоді не потрібно буде збільшувати свій фінансовий результат на всю суму внеску, оскільки такі неприбуткові організації є платниками податку на прибуток на загальних підставах.

***

Читайте також: Коли при наданні безповоротної допомоги доведеться коригувати фінрезультат

Автор:

Русанова Ганна

Джерело

«Дебет-Кредит»