Федерация профсоюзов Одесской области

Календарь событий

<Декабрь 2018>
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
346789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

fgf

fgf

ferg

Click on the slide!

Новости

Одеські освітяни провели триденне навчання в Чернігові

...
Click on the slide!

Почесні нагороди міста вручили медпрацівникам Одеси.

Почесні нагороди міста вручили медпрацівникам Одеси.

...
Click on the slide!

На трехстороннем социально-экономическом совете обсудили актуальные вопросы городской жизни

На трехстороннем социально-экономическом совете обсудили актуальные вопросы городской жизни

...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

Обговорено розділ «Оплата праці» нової Генугоди PDF Печать E-mail

04 грудня 2018

3 грудня ц.р. у ФПУ відбулись засідання профспілкової робочої групи і тристоронньої робочої групи з підготовки розділу «З питань оплати праці» проекту Генеральної Угоди на новий строк.

Під час роботи соціальних партнерів розглянуто неузгоджені пункти розділу, а також пропозиції до таких його частин, як: «Мінімальна заробітна плата», «Тарифна ставка робітника і розряду» та ін. Обговорено позиції сторін щодо темпів зростання середньої заробітної плати, встановлення доплат та надбавок до зарплат, способів повернення зарплатних боргів, шляхи реформування оплати праці тощо.

Профспілки наполягають на встановленні розміру мінімальної заробітної плати з 2019 року не нижче фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розрахованого згідно з нормами чинного законодавства та, як це передбачено відповідними Конвенціями МОП, з урахуванням витрат на придбання або оренду житла, медичне обслуговування, освіту, сімейної складової та прогнозованого індексу споживчих цін.

Пропонується закріпити норму щодо здійснення моніторингу за своєчасністю і повнотою виплати заробітної плати та сплати єдиного соціального внеску, а у разі виникнення загрози або підтвердження фактів несвоєчасності чи неповної виплати заробітної плати та сплати ЄСВ, вживати спільних оперативних заходів для виправлення ситуації. Також вживати можливих заходів для повного погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах усіх форм власності, недопущення без попередніх консультацій із сторонами соціального діалогу ініціювання перегляду норм законів України, постанов Кабінету Міністрів України, щодо зміни розмірів мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму і ставок ЄСВ.

Профспілки пропонують своїм соціальним партнерам разом підготувати і внести на розгляд Національної тристоронньої соціально-економічної ради пропозиції для затвердження Урядом Державної програми щодо реформування оплати праці для забезпечення положень Конвенцій МОП, Європейської соціальної хартії, а також принципу рівної оплати праці за рівноцінну працю з країнами сусідами ЄС.

Прес-центр ФПУ

https://buhgalter911.com/uk

 

ФПО, 2009

65079, м. Одеса, Кулікове поле, 1

Тел.: (048) 7-250-100; Факс: (048) 722-45-38

E-mail: fpoo@te.net.ua