Федерация профсоюзов Одесской области

Календарь событий

fgf

fgf

ferg

Click on the slide!

Новости

В Одессе чествовали работников жилищно-коммунального хозяйства

...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

Мінрегіон хоче зносити старі будинки для будівництва нових багатоповерхівок: коли та як? PDF Печать E-mail

09.06.2019

За розробленим законопроектом згода 100% мешканців будинку перестане бути обов'язковою

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства підготувало законопроект, який має пришвидшити знесення застарілих будинків.

«З 2006 року в Україні діє закон щодо реконструкції застарілого житла. Проте з того часу реконструкція цих будинків на практиці так і не змогла відбутися через недосконалість законодавства. Наприклад, через наявність вимоги щодо обов’язкової згоди 100% мешканців будинку на проведення майбутньої реновації», – повідомив заступник міністра Лев Парцхаладзе.

  • Новий законопроект дозволяє реконструювати або зносити житло різної поверховості, не лише п’ятиповерхівки.
  • Зноситимуть багатоквартирні будинки, проживання в яких становить загрозу життю та здоров’ю, у той час як реконструкція є економічно невиправданою.
  • Для рішення про реконструкцію чи знесення вже не потрібно буде згоди усіх власників – достатньо 75%.
  • Відселення мешканців відбуватиметься не в межах міста або іншого населеного пункту, а в межах мікрорайону. Це унеможливить ситуацію, коли людину відселяють із центру на околицю.
  • Закон не поширюється на пам’ятки культурної спадщини, приватні будинки і дачі.

«Набагато швидше і на 15-20% дешевше з розрахунку на квадратний метр не ремонтувати хрущовку, а знести та побудувати на її місці багатоповерхівку», – розповіли в одній із будівельних компаній.

Архітектор Георгій Духовичний нагадав, що для будівництва нових багатоповерхівок на місці п’ятиповерхових хрущовок потрібно передусім прокласти нові комунікації, побудувати електропідстанції, передбачити ділянки для нових шкіл і дитсадків, а також паркувальних майданчиків. В іншому разі слід будувати будинки такої ж поверховості.

Зазначимо, що досвід подібної програми «реновації» житла, збудованого у 1950-60-х роках має Москва. У 2017 році мер російської столиці Сергій Собянін затвердив програму, яка передбачала знесення понад п’яти тисяч будинків, переважно хрущовок. На їхньому місці будували житло більшої поверховості – від шести до 20 поверхів.

Під «реновацією» малося на увазі передусім знесення будинків. Однак були й випадки власне реновації, прикладом якої є перетворення п’ятиповерхової хрущовки на Хімкінському бульварі на дев’ятиповерхівку.

Натомість в інших країнах колишнього соцтабору, практикують саме оновлення старого панельного житла. Наприклад, у Німеччині, на території колишньої НДР, подібні проекти реалізувало архітектурне бюро Stefan Forster.

Зокрема, у містечку Лайнефельде під час реновації панельного будинку архітектори не лише не збільшили поверховість, а навпаки видалили верхній поверх і розділили задовгу споруду на окремі секції.

Рубрика:

Держрегулювання / Інше

Теги:

Будівництво , Дозвіл

«Дебет-Кредит»

 

ФПО, 2009

65079, м. Одеса, Кулікове поле, 1

Тел.: (048) 7-250-100; Факс: (048) 722-45-38

E-mail: fpoo@te.net.ua