Федерация профсоюзов Одесской области


У якому розмірі слід виплачувати аванс працівникам? PDF Печать E-mail

31.07.19.

Розмір авансу повинен становити не менше 50% посадового окладу працівника за цей місяць

 

Держпраці у Кіровоградській області нагадала, що розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з профспілкою, і не може бути менше оплати за фактично відпрацьований час із розрахунку тарифної ставки (посадового окладу працівника). Тобто, розмір авансу повинен складати не менше 50% тарифної ставки (посадового окладу) працівника за цей місяць. При нарахуванні авансу не враховуються надбавки, премії та інші доплати, передбачені законодавством, виплата яких має здійснюватися у строки, установленні для виплати заробітної плати за підсумками місяця.

Від редакції

Строки та періодичність виплати зарплати працівникам закріплені в ст. 115 КЗпП і ст. 24 Закону «Про оплату праці».

Цими нормами передбачено, що виплата зарплати повинна здійснюватися:

  • у робочі дні за графіком роботи підприємства;
  • не рідше ніж двічі на місяць, а проміжок часу між цими двома виплатами не має перевищувати 16 календарних днів;
  • не пізніше 7-ми днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Про це докладно ми писали ось тут.

Джерело

Держпраці в Кіровоградській області

Рубрика:

Праця та соціальний захист / Трудові відносини

dtkt.ua.