Федерация профсоюзов Одесской области


Трудовой кодекс ожидаем не раньше 1 июня 2016! PDF Печать E-mail
Тетяна Мойсеєнко, податковий консультант, директор Навчального центру "Домiнанта"

5 листопада 2015 року у першому читанні було прийнято ВРУ проект Трудового кодексу (реєстр. № 1658). Від цієї дати пішов відлік часу для надання пропозицій – а це три тижні, які закінчились 26 листопада 2015 р.

За цей час було надано багато зауважень і пропозицій, з них враховано для подальшої роботи 2160 поправок! Створилась робоча група, яка два рази на тиждень здійснює роботу по опрацюванню усіх поправок до Трудового кодексу. Але стає зрозумілим, що до кінця 2015 року такі поправки не будуть опрацьовані (не встигнуть).

Виходячи з графіку роботи групи http://komspip.rada.gov.ua/komspip/control/uk/publish/article?art_id=50507&cat_id=45641
а також того, що проект Трудового кодексу направлено до Міжнародної організації праці (МОП) на погодження (а це приблизно займає 3-4 місяці), після процедури погодження проект документу подається в Комітет ВРУ з питань соціальної політики і після його висновків законотворці візьмуться за ДРУГЕ ЧИТАННЯ ТРУДОВОГО КОДЕКСУ.

Приблизно це буде не раніше КВІТНЯ 2016 року. До цього часу в проекті Трудового кодексу, можливо, зникнуть трудові книжки і дата набрання чинності кодексу стане 1 ЧЕРВНЯ 2016 р.

Отже, знову чекатимемо … і новий 2016 рік розпочинаємо зі старим, звичним, КОДЕКСОМ ЗАКОНІВ ПРО ПРАЦЮ!