Федерация профсоюзов Одесской области


Мінекономіки пропонує відмінити індексацію зарплати PDF Печать E-mail

Інформація з сайту https://buhgalter911.com/uk

02.09.21

Ми вже писали про проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати», яким пропонується посилити відповідальність роботодавців за невиплату зарплати. Подробиці у матеріалі За невиплату зарплати каратимуть жорсткіше.

Крім того, законопроєктом пропонується внести зміни до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення».

Цим законом передбачено механізм підвищення грошових доходів населення, шляхом часткового або повного відшкодовування подорожчання споживчих товарів і послуг. Водночас цей механізм передбачає індексацію зарплат в межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

Цей механізм був запроваджений в умовах складного соціально-економічного становища країни при гіперінфляційних процесах та значного знецінення грошових доходів населення, яке не могло бути компенсоване іншими механізмами державного регулювання. Водночас, в діючих умовах  контрольованої помірної інфляції він створює складнощі та є джерелом помилок і конфліктів, які не сприяють лояльності роботодавців до норм трудового законодавства. А той факт, що індексується лише частина зарплати, яка не перевищує прожитковий мінімум для працездатних громадян, посилює аргументи на користь скасування цієї застарілої регуляції. Тому в умовах стабільного та поступового зростання заробітної плати та підвищення рівня мінімальної заробітної плати темпами, що випереджають інфляцію, доцільно відмовитись від механізму індексації.

Враховуючи зазначене, із переліку доходів, які підлягають індексації, планується виключити згадку про заробітну плату. Таким чином, у разі прийняття цього законопроєкту, заробітну плату не потрібно буде індексувати.   

https://buhgalter911.com/uk