Федерация профсоюзов Одесской области


З 1 жовтня Україна повністю переходить на е-лікарняні PDF Печать E-mail

Інформація з сайту https://buhgalter911.com/uk

З 1 жовтня оформлення усіх лікарняних буде відбуватись винятково з внесенням даних до електронної системи охорони здоров’я.

На виплату лікарняних Фонд соціального страхування України витрачає величезні кошти. За 8 місяців цього року отримано для виплат листків непрацездатності на суму майже 10 млрд грн. Співробітники Фонду фізично здатні перевірити не більше 10% лікарняних. Тому «індустрія» продажу фіктивних листків в Україні традиційно доволі масштабна.

Впровадження е-лікарняних дозволить більш ефективно боротися з корупцію. Електронна система дозволяє перевірити, скільки та кому той чи інший лікар видав листів непрацездатності. Адже кожен документ має бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника.

Система е-лікарняних запрацювала з червня. Попередньо вже з 1 вересня усі медичні заклади мали перейти на оформлення е-лікарняних. Але на початок осені з 3 тисяч закладів у електронній системі змогли працювати лише 2,2 тисячі. Не всім подобалась ця ідея, і зрозуміло, чому.

Станом на 27 вересня 137 тисяч медичних працівників пройшли онлайн навчання, 2,9 тис медзакладів вже оформлюють е-лікарняні, з початку роботи системи створено майже 1 млн медичних висновків про непрацездатність.

Лише 100 лікарень поки що не змогли налаштуватись на роботу в нових умовах, але до 1 жовтня є час, щоб «підключити» ці заклади до електронної системи.

Успішне запровадження системи е-лікарняних – ще один важливий крок у діджиталізації медицини та реалізації програми Президента paperless, яка передбачає цифровізацію державних послуг усіх рівнів.

По материалам Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради з питань здоров‘я нації

https://buhgalter911.com/uk