Федерация профсоюзов Одесской области


Роз’яснення щодо підвищення страхових виплат з 1 січня 2017 року PDF Печать E-mail

Фахівці  управління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних  захворювань надають роз’яснення стосовно страхових виплат потерпілим:

Підвищення страхових виплат з 1 січня поточного року було проведено потерпілим на виробництві, у яких розмір страхових виплат у перерахунку на 100 відсотків втрати працездатності був меншим, ніж розмір прожиткового мінімуму станом на 1 грудня 2016 року, а саме 1600 грн.

Враховуючи вищезазначене, із загальної кількості потерпілих, які отримують щомісячні страхові виплати, що компенсують втрачений заробіток станом на 1 січня 2017 року, а це майже 200 тисяч, виплати підвищено 39 тисячам потерпілих . При цьому у кожної особи розмір збільшення індивідуальний.

Зважаючи на те, що відновлення соціальної справедливості та підвищення виплат до рівня мінімальної заробітної плати потребували в більшості постраждалі на підприємствах сільського господарства та в регіонах, в яких середня заробітна плата не висока, найбільша кількість осіб, яким встановлено новий розмір страхових виплат, зосереджена у Вінницькій, Чернігівській, Черкаській та Хмельницькій областях.

Підвищення страхових виплат для всіх потерпілих буде проведено з 1 березня 2017 року після затвердження Кабінетом Міністрів України коефіцієнту перерахунку страхових виплат, який повинен відповідати темпу зростання середньої номінальної заробітної плати за даними Державної служби статистики України.