Федерация профсоюзов Одесской области


КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ ПОТЕРПІЛИХ НА ВИРОБНИЦТВІ : PDF Печать E-mail

Фонд соціального страхування від нещасних випадків та професійних захворювань в Україні фінансує витрати потерпілому на протезування зубів, слухового апарату, очного протезування, придбання окулярів, контактних лінзів, постільну та натільну білизну, постільні речі та перуки.

На підставі підпункту «д» п.5 ст.21 та п.4 ст. 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» Фонд соціального страхування від нещасних випадків забезпечує потерпілого необхідними лікарськими засобами, протезами, ортопедичними, коригуючими виробами, окулярами, слуховими апаратами, зубопротезуванням (за винятком протезування з дорогоцінних металів), якщо потребу в них визначено потерпілому висновками МСЕК.

Згідно пунктів 1.2; 2.2 Положення про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання слуховими апаратами, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, перуками, затвердженого постановою правління Фонду від 30.11.2010 №35 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 11 лютого 2011 р. за №186/18924, забезпечення потерпілих слуховими апаратами, зубопротезуванням, очним протезуванням, окулярами, контактними лінзами, постільною та натільною білизною, постільними речами, гігієнічними виробами, перуками (далі – вироби та послуги) здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України робочими органами виконавчої дирекції Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі відповідно до укладених договорів із суб'єктами господарювання незалежно від їх форми власності, які виготовляють, поставляють, ремонтують, надають потерпілим зазначені вироби та послуги.

У разі самостійного придбання виробів та послуг фінансування здійснюється робочими органами виконавчої дирекції Фонду шляхом відшкодування витрат потерпілим, законним представникам потерпілих на підставі рахунків та інших документів, що підтверджують їх витрати, за умови перебування потерпілого на обліку для забезпечення виробами та послугами.

Якщо вироби та послуги придбано у суб'єкта господарювання, з яким укладено договір, відшкодування здійснюється у розмірі, що не перевищує ціну, зазначену в специфікації до укладеного договору.

Якщо вироби та послуги було придбано у суб'єкта господарювання, з яким не укладено договір, відшкодування здійснюється у розмірі, не вищому за ціну суб'єктів господарювання, з якими укладено договори.

Рішення про відшкодування витрат потерпілим, законним представникам потерпілих приймається робочим органом виконавчої дирекції Фонду протягом не більше ніж десяти робочих днів з дня отримання документів, що підтверджують їх витрати.