Федерация профсоюзов Одесской области


Щодо застосування окремих положень Закону України від 06.12.2016 р. N 1774 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" PDF Печать E-mail

· МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

· ЛИСТ

· від 17.02.2017 р. № 3223/0/2-17/28

·

· (Витяг)

· 1 - 2. Згідно із статтею 1 Закону України "Про оплату праці" (далі - Закон) заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

· Отже, мінімальна заробітна плата є державною гарантією для працівників, які виконують роботу на умовах трудового договору.

· Розмір винагороди за договором цивільно-правового характеру визначається саме у договорі на виконання певних робіт і не стосується трудового законодавства.

· Відповідно до статті 31 Закону (у редакції Закону України від 06.12.2016 р. N 1774-VIII) розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.

· Тобто якщо працівником виконана місячна норма праці, йому мають нарахувати заробітну плату не нижче розміру мінімальної заробітної плати.

· Слід зазначити, що для нормування праці працівників згідно із статтею 85 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП) застосовуються норми виробітку, норми часу, норми обслуговування і норми чисельності, які мають установлюватись для працівників відповідно до досягнутого рівня техніки, технології, організації виробництва і праці.

· Згідно із статтею 7 Закону України "Про колективні договори і угоди" у колективному договорі встановлюються, зокрема, норми праці.

· Частиною другою статті 31 Закону визначений вичерпний перелік виплат, які не враховуються при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру. Це - доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров'я, за роботу в нічний та надурочний час, роз'їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.

· 3. Перелік державних святкових і неробочих днів визначений статтею 73 КЗпП. Водночас колективним договором чи іншим актом роботодавця може бути визначений перелік святкових і ювілейних дат, до яких працівникам виплачуються премії.

Директор Департаменту
заробітної плати та умов праці

О. Товстенко