Федерация профсоюзов Одесской области


Понаднормові добові в формі №1ДФ - під ознакою «118» PDF Печать E-mail

13.03.2017

Податківці розповіли, чи є об’єктом оподаткування ПДФО сума збільшення розміру добових витрат на відрядження понад встановлені норми та яким чином це відображається у формі №1ДФ

ДФС у підкатегорії 103.02 ресурсу "ЗІР" нагадує, що до оподатковуваного ПДФО доходу не включаються добові витрати, понесені у зв’язку з відрядженням:

- у межах території України у розмірі 0,1  мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження (у 2017 році - 320 грн);

- для відряджень за кордон - не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим НБУ, в розрахунку за кожен такий день.

Податківці також зауважили, що Кабміном окремо визначаються граничні норми добових для відрядження членів екіпажів суден/інших транспортних засобів або суми, що спрямовуються на харчування таких членів екіпажів замість добових, якщо такі судна (інші транспортні засоби):

- провадять комерційну, промислову, науково-пошукову чи риболовецьку діяльність за межами територіальних вод України;

- виконують міжнародні рейси для провадження навігаційної діяльності чи перевезення пасажирів або вантажів за плату за межами повітряного або митного кордону України;

- використовуються для проведення аварійно-рятувальних та пошуково-рятувальних робіт за межами митного кордону або територіальних вод України.

Тож якщо роботодавець не відноситься до бюджетних підприємств та встановив розміри добових у розмірі більше ніж за пп. 170.9.1 ПКУ, то сума перевищення є надміру витраченими коштами для працівника й відповідно є його додатковим благом. Згідно з Довідником ознак доходів такий дохід відображається у податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою доходу «118».

Враховуючи викладене вище, податківці підсумовують: сума збільшення розміру добових витрат на відрядження понад встановлені норми включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу працівника та відображається в формі №1ДФ під ознакою «118».

"Дебет - Кредит"