Федерация профсоюзов Одесской области

Календарь событий

fgf

fgf

ferg


Зареєстровано законопроект щодо забезпечення використання мов національних меншин в Україні PDF Печать E-mail

18.04.17

До Верховної Ради внесено проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення розвитку та використання мов національних меншин в Україні (реєстр. № 6348).

Як зазначають автори законопроекту функціонування державної мови має поєднуватись з уважним ставленням до мов національних меншин, що історично мешкають в межах України, та забезпеченням захисту мовних прав осіб, що належать до таких меншин. Гарантування вільного розвитку, використання та захисту мов національних меншин відбувається відповідно до Конституції України і законів України з урахуванням стану кожної з них та реальних можливостей держави. У свою чергу забезпечення мовних прав осіб, що належать до національних меншин, та сприяння захисту і розвитку їхніх мов не має перешкоджати вивченню державної мови.

Відповідно до статті 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.

В законопроекті пропонується механізм визнання території села, селища та міста місцем компактного проживання національних меншин: спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин на підставі відповідного рішення сільської, селищної, міської ради ухвалює рішення про визнання території села, селища чи міста місцем компактного проживання національної меншини, або надає обґрунтовану відмову.

Зокрема, пропонується врегулювати використання мов національних меншин у таких сферах:

1)  під час здійснення повноважень місцевими органами виконавчої влади, органами Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування в місцях компактного проживання національних меншин;

2) під час кримінального провадження та судового процесу;

3) у сфері освіти, в тому числі в місцях компактного проживання національних меншин;

4) у сфері культури в місцях компактного проживання національних меншин;

5) у засобах масової інформації в місцях компактного проживання національних меншин;

6) у рекламі в місцях компактного проживання національних меншин;

7) у географічних назвах в місцях компактного проживання національних меншин.

На думку народних депутатів - авторів вищезгаданого документу, прийняття цього Закону сприятиме злагоді у суспільстві, захисту мов національних меншин на всій території України у всіх сферах суспільного життя, інтеграції національних меншин.

По материалам

Бухгалтер 911

 

ФПО, 2009

65079, м. Одеса, Кулікове поле, 1

Тел.: (048) 7-250-100; Факс: (048) 722-45-38

E-mail: fpoo@te.net.ua