Федерация профсоюзов Одесской области


Про відзначення Дня охорони праці PDF Печать E-mail

 

Згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 р. №685/2006 в Україні щорічно відмічається  Всесвітній день охорони праці. МОП 2017 рік до Всесвітнього Дня охорони праці  оголошено під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

Враховуючи, що громадський контроль профспілок за дотриманням законодавства про охорону праці має важливе суспільне значення, особливо в сучасних умовах економічної кризи і проведення адміністративних реформ  ФПО до проведення у  2017 р. Дня охорони  праці в області    розроблено низку заходів,   якими, зокрема, передбачено активну участь у акції кожної первинної профспілки.

З метою привернення уваги роботодавців та влади  до необхідності забезпечення  безпечних умов праці та соціального захисту працівників   заплановано проведення тематичних нарад з питань охорони праці. Так, в рамках Заходів 07.04.2017р. фахівцями Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради і ФПО, за участю посадових осіб ГУ Держпраці в Одеській області,  відділення ВД ФССНВта ПЗ у м.Одеса   проведено семінар-нараду з представниками галузевих профспілок, роботодавців та спеціалістами  підприємств.  Враховуючи необхідність своєчасного виявлення та усунення недоліків в організації охорони праці значна увага  приділялась  питанням профілактики виробничого травматизму та реформування системи охорони праці.

З профактивом області членськими організаціями ФПО проведені семінари-навчання  та круглі столи з питань громадського контролю за станом  охорони праці з висвітленням проблемних питань та завдань по удосконаленню профілактичної роботи. Організована робота «гарячих ліній» з метою надання   фахівцям первинних профкомітетів  консультацій та роз’яснень стосовно застосування положень законодавства з питань охорони праці.

«Охорона праці — очима дітей» — під такою назвою в Україні проходив Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка. ФПО спільно з ГУ Держпраці в Одеській області, Департаментом освіти і науки Одеської міської ради, соціальними партнерами та підприємствами Одеського регіону організовано проведення  в регіоні Всеукраїнської акції «Охорона праці — очима дітей». У конкурсі взяли участь учні більш як 20 шкіл Одеси та області, 10 Будинків народної творчості та студій дитячого малюнку.

На теперішній час на обліку в  органах ФССНВтаПЗ в Одеській області перебуває близько  5-ти тис. потерпілих внаслідок трудового каліцтва та членів їх сімей. ФПО, здійснюючи громадський контроль за  охороною праці,  плідно співпрацює з ГУ Держпраці в Одеській області, ВД ФССНВтаПЗ  України в Одеській області,  обласною організацією роботодавців та спільно проводить низку заходів, присвячених Дню охорони праці в області. Так, відбулися обласні відбірні змагання в рамках У Всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві «Сила духу», в яких взяла участь 21 команда підопічних Фонду з  районів області. Напередодні Дня охорони праці фахівці ФПО взяли участь  у Заході на вшанування пам’яті загиблих на виробництві, який пройшов біля Поклонного хреста та Пам’ятного Знаку  «Тим, що загинули в результаті нещасних випадків і аварій на виробництві», розташованих в Олексіївському сквері м. Одеси біля Свято-Олексіївського храму.

Голова ФПО Буратинський В.В. в своєму виступі на телеканалі «Нова хвиля»  21.04.2017р.:

-  акцентував увагу  на зниженні загальної кількості травмованих в області у порівнянні з відповідним періодом минулого року (на 20%), що пояснюється посиленням профілактичної роботи, у т. ч. і з боку профактиву членських організацій ФПО ;  у 2016 р. із профактиву  області пройшли навчання  з охорони праці 3,2 тис. осіб (що вдвічі більше за попередній рік), вдвічі збільшилась кількість посадових осіб підприємств, у яких перевірено знання з питань охорони праці, що  сприяло  покращенню ситуації в сфері охорони праці та промислової безпеки  в області;

- діяльність профспілок направлена на зниження рівня травматизму через систему добре налагодженого громадського контролю в тісній взаємодії з державними органами управління, органами державного нагляду та через колективні договори та угоди.

В інформаційному бюллетені ФПО у квітні п.р.  розміщена інформація  про  здійснення громадського контролю за охороною праці представниками профспілок з питань охорони праці ФПО