Федерация профсоюзов Одесской области


«ОСББ» PDF Печать E-mail

Чи потрібно власникам нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках, у яких створено ОСББ, сплачувати земельний податок?


Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам й організаціям, які здійснюють управління цими будинками (ч. 1 ст. 42 ЗКУ). Далі

Хто має сплачувати внески до ОСББ, якщо квартира не приватизована
Забезпечення діяльності ОСББ вимагає здійснення систематичних платежів на користь останнього. Однак, хто має сплачувати внески, якщо квартира не приватизована — належить до державного житлового фонду? Далі

Чи можна об’єднати декілька ОСББ, що створені в секціях багатоквартирного будинку
Багатоквартирний будинок складається з декількох секцій, яким присвоєно власні адреси та в яких створено окремі ОСББ. Однак «посекційне» управління виявилося невигідним із фінансової точки зору. Окрім того, усі секції будинку мають спільну прибудинкову територію, інженерну інфраструктуру тощо. Далі

Право власності на землю під будинком та прилеглу територію — правила оформлення та сплати податків
Як правильно оформити землю під будинком багатоповерховим і прилеглу до нього дворову територію, своєю чергою, будинок переданий із балансу комунального підприємства на ОСББ, а власність не змінено. Хто сплачує земельний податок? Далі