Федерация профсоюзов Одесской области

Календарь событий

<Июль 2017>
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
356789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

fgf

fgf

ferg

Click on the slide!

Новости

Одеські освітяни провели триденне навчання в Чернігові

...
Click on the slide!

Почесні нагороди міста вручили медпрацівникам Одеси.

Почесні нагороди міста вручили медпрацівникам Одеси.

...
Click on the slide!

На трехстороннем социально-экономическом совете обсудили актуальные вопросы городской жизни

На трехстороннем социально-экономическом совете обсудили актуальные вопросы городской жизни

...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

У Раді запропонували змінити термін укладення колективного договору PDF Печать E-mail

04.07.17

Депутати пропонують зменшення кількості непослідовних судових рішень щодо дії колективних договорів, повідомляє "Судово-юридична газета".

Так, 22 червня 2017 року у Верховній Раді був зареєстрований проект Закону № 6632 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правового механізму дії колективних договорів».

Ініціаторами законопроекту виступили народні депутати Людмила Денисова, Оксана Юринець, Ганна Гопко, Остап Еднак, Олексій Мушак.

Як говориться в пояснювальній записці, для досягнення домовленостей між сторонами колективного договору необхідно встановити чіткий термін його дії і порядок продовження цього терміну. Згідно із запропонованими змінами до Закону України «Про колективні договори і угоди», в разі неможливості досягти згоди сторонами колективного договору про внесення в нього змін протягом одного року дія договору припиняється. Це спонукає сторони до укладення нового договору, знайшовши при цьому компроміс, який би збалансовано відбивав інтереси обох сторін. Встановлення обмежених часових рамок буде стимулювати сторони до взаємних поступок і вирішення спорів мирним шляхом.

«Таким чином, виникає нагальна необхідність належного законодавчого врегулювання спірного питання про обмеження терміну дії колективних договорів шляхом внесення відповідних змін до Закону України «Про колективні договори і угоди» та Кодексу законів про працю України. Це дозволить не тільки врегулювати ряд спірних питань між роботодавцями і профспілками, а й уніфікувати судову практику з розгляду спорів, що виникають при укладенні, зміні або розірванні колективних договорів», - відзначають автори законопроекту.

Як свідчить законодавство багатьох європейських країн, колективні договори укладаються на певний строк - як правило, до трьох років, - або на невизначений термін з правом розірвання такого колективного договору будь-якою стороною за попередніми письмовими повідомленнями іншої сторони. Така система створює компроміс і належний баланс захисту прав двох сторін колективного договору.

Так, документ розроблений з метою усунення прогалин у правовому регулюванні дії в часі колективних договорів, забезпечення правової визначеності та захисту прав роботодавців і профспілок. Зазначене, серед іншого, сприятиме:

  • зменшенню кількості непослідовних судових рішень щодо дії колективних договорів;
  • створенню правового балансу між правами роботодавців і профспілок.

Також передбачається впровадження терміну дії колективного договору і процедура продовження терміну дії колективного договору.

Відзначається, що якщо протягом одного року з дня закінчення терміну дії колективного договору, зазначеного в договорі, сторони не продовжили термін дії колективного договору, то договір вважається припиненим.

Так, проект закону створить, насамперед, умови для балансу прав та інтересів між роботодавцями та професійними спілками, чіткий правовий механізм дії колективних договорів у часі; матиме позитивний вплив на розвиток трудових відносин в Україні в цілому.

За матеріалами

 

ФПО, 2009

65079, м. Одеса, Кулікове поле, 1

Тел.: (048) 7-250-100; Факс: (048) 722-45-38

E-mail: fpoo@te.net.ua