Федерация профсоюзов Одесской области


Якщо впродовж 12 мiсяцiв працiвник не мав заробiтку (прогул), середня зарплата для компенсації відпустки обчислюється з окладу (ставки), без множення на 12 місяців PDF Печать E-mail

05.07.17

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Департамент заробiтної плати та умов працi

Про виплату компенсацiї за невикористанi вiдпустки

ПИТАННЯ: Працiвник бiльш як один рiк не був на роботi. За цей перiод йому оформили прогул. На роботу вiн вийшов 7 листопада i виявив бажання звiльнитися 8 листопада 2016 р. Чи нараховується йому пiд час звiльнення компенсацiя за невикористану щорiчну вiдпустку (30 календарних днiв) за вiдпрацьований до прогулiв перiод i як її розраховувати?

ВIДПОВIДЬ: За пунктом 2 Порядку обчислення середньої заробiтної плати, затвердженого постановою Кабміну вiд 08.02.95 р. № 100 (далi - Порядок), обчислення середньої заробiтної плати для виплати компенсацiї за невикористанi вiдпустки провадиться виходячи з виплат за останнi 12 календарних мiсяцiв роботи, що передують мiсяцю такої виплати.

Згiдно з ч. 1 ст. 24 Закону України "Про вiдпустки" в разi звiльнення працiвника йому виплачується грошова компенсацiя за всi не використанi ним днi щорiчної вiдпустки, а також додаткової вiдпустки працiвникам, якi мають дiтей або повнолiтню дитину - iнвалiда з дитинства пiдгрупи АI групи.

Оскiльки працiвник має 30 календарних днiв не використаної за перiод до прогулу вiдпустки, роботодавець зобов'язаний виплатити працiвниковi компенсацiю за такi днi невикористаної вiдпустки в день його звiльнення.

Проте впродовж 12 розрахункових мiсяцiв працiвник не мав заробiтку (прогул упродовж року), тому нарахування має провадитися з установлених йому в трудовому договорi тарифної ставки, посадового (мiсячного) окладу.

Iншого порядку розрахунку середньої заробiтної плати немає.

Начальник вiддiлу, Неля СИНЬКО

"Праця i зарплата" № 16 (1028), 26 квiтня 2017 р.

За матеріалами Навчальний центр "Домінанта"

Бухгалтер 911