--return-- ЗАСІДАННЯ СПО. Головний пріоритет – права та інтереси людини праці
Федерация профсоюзов Одесской области

Календарь событий

<Июль 2017>
ПнВтСрЧтПтСбВс
     12
3456789
101213141516
17181920212223
24252627282930
31      

fgf

fgf

ferg


ЗАСІДАННЯ СПО. Головний пріоритет – права та інтереси людини праці PDF Печать E-mail

10 липня 2017

Що мають зробити профспілки для надійного та ефективного захисту працівників в сучасних непростих соціально-економічних умовах? Як більш ефективно і справедливо реформувати систему оплати праці і пенсійну систему? Якою має бути в цих процесах роль профспілок як організації, покликаної захищати законні права та інтереси працівників? Ці та інші актуальні питання були у центрі уваги учасників засідання Спільного представницького органу  репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, що відбулося  10 липня у Києві.

 

На засіданні головував Голова СПО об’єднань профспілок,  Голова ФПУ Григорій Осовий.  У заході взяли участь заступники Голови ФПУ Володимир Саєнко, Олександр Шубін, голова Конфедерації вільних профспілок України Михайло Волинець.

Серед головних питань порядку денного: «Про результати засідань Спільної робочої комісії з підбиття підсумків стану виконання Генеральної угоди на 1 січня 2017 року» та «Про основні напрями Стратегії подальшого реформування оплати праці в Україні», з яких доповідав перший заступник Голови СПО об’єднань профспілок,  заступник Голови ФПУ Олександр Шубін.

Говорячи про результати засідань Спільної робочої комісії з підбиття підсумків стану виконання Генеральної угоди на 1 січня 2017 доповідач та виступаючі зазначали, що з метою забезпечення контролю виконання положень Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні, укладеної на 2016–2017 роки, за станом на 1 січня 2017 року  відбулося чотири засідання Спільної робочої комісії повноважних представників Сторін.

Також за 17 положеннями сторони вирішили не надавати оцінку стану виконання, в тому числі через зміни у законодавстві та за 11 положеннями сторони оцінку стану виконання віднесли до розбіжностей, зокрема з питань: виконання зобов’язань щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати, здійснення упереджувальних заходів з метою мінімізації негативного впливу підвищення цін і тарифів, запровадження окремого обліку виробничих травм та профзахворювань, удосконалення системи пільгового пенсійного забезпечення, в т.ч. через використання результатів атестації робочих місць, а також законодавчого застосування нових підходів щодо методології визначення прожиткового мінімуму відповідно до конвенцій МОП.

Після обговорення питання «Про основні напрями Стратегії подальшого реформування оплати праці в Україні», СПО об'єднань профспілок вирішив схвалити проект Основних напрямів Стратегії подальшого реформування оплати раці в Україні та направити його Секретаріату Національної тристоронньої соціально-економічної ради.3. Членам СПО об’єднань профспілок у складі робочих груп та комісій з підготовки та доопрацювання проектів нормативно-правових актів, Генеральної угоди на новий термін та інших колективних угод з метою підтримки профспілкових пропозицій відстоювати положення проекту Основних напрямів Стратегії в рамках відповідних робочих груп, комісій.

Окремим питанням було винесено питання «Про експертно-аналітичний висновок до проекту Закону України» Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» (реєстр №6614).

В обговоренні цих важливих питань взяли активну участь члени СПО об’єднань профспілок - керівники та представники всеукраїнських галузевих профспілок Людмила Перелигіна, Тетяна Ясько, Юрій Піжук, Сергій Українець, Олександр Рябко та інші. Вони внесли низку конструктивних пропозицій, які будуть враховані при остаточному варіанті профспілкової позиції з цих питань.

Прес-центр ФПУ

сайт ФПУ

 

ФПО, 2009

65079, м. Одеса, Кулікове поле, 1

Тел.: (048) 7-250-100; Факс: (048) 722-45-38

E-mail: fpoo@te.net.ua