Федерация профсоюзов Одесской области


Відповідальність керівників за не проведення атестації робочих місць PDF Печать E-mail

До 2015 року у діючому законодавстві України була відсутня окрема спеціальна норма, яка передбачала б відповідальність за порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення .

 

За ст.13 ЗУ «Про охорону праці», п. 4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці, затвердженого постановою КМУ від 01.08.92 № 442, роботодавці зобов’язані проводити атестацію робочих місць за умовами праці. У разі, якщо не проведення атестації мало своїм наслідком заподіяння шкоди здоров’ю працівнику, керівник може бути притягнутий до кримінальної відповідальності за статтею 271 КК України.

Законом України від 28.12.2014 № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», який набрав чинності 01.01.2015, посилено відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю.  Зокрема, внесено зміни до ст. 41 КУпАП, яка встановлює відповідальність керівників суб’єктів господарювання за порушення вимог законодавства про працю та охорону праці.

Відповідно до п.п.3 п.1 ст. 41 КУпАП, «…порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, а також інші порушення вимог законодавства про працю – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян». Тобто в адміністративному законодавстві встановлено норму, яка передбачає адмвідповідальність за порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення у вигляді штрафних санкцій, які будуть накладатися рішенням суду за результатами розгляду матеріалів адміністративної справи у розмірі від 510 гр. до 1700 гр.. А у випадку повторного притягнення за порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення, штрафні санкції становитимуть від 1700 гр. до 5100 гр. 

Громадяни за захистом своїх прав мають право звернутися до суду.