Федерация профсоюзов Одесской области


Якщо мiсячна премiя була виплачена лише в одному мiсяцi року, то така премiя буде враховуватися для обчислення середньої зарплати, тому що вона не належить до одноразових PDF Печать E-mail

14.07.17

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Департамент заробiтної плати та умов працi

Щодо врахування одноразових виплат

ПИТАННЯ: Чи є щомісячна премiя, яка нарахована та виплачена лише один раз на рiк, одноразовою виплатою i як наслiдок - виплатою, яка не включається до розрахунку середньої зарплати?

ВIДПОВIДЬ: За пунктом 3 Порядку обчислення середньої заробiтної плати, затвердженого постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 08.02.95 р. № 100, для обчислення середньої заробiтної плати в усiх випадках її збереження, в тому числi для оплати днiв вiдпустки, враховуються премiї, якi не мають одноразового характеру.

Положення про премiювання розробляється установами самостiйно iз зазначенням умов, критерiїв премiювання (депремiювання), перiодичностi виплати премiй (щомiсячнi, квартальнi, за результатами пiврiччя, якi враховуються для обчислення середньої заробiтної плати) та премiй, якi виплачуються за виконання окремих доручень (одноразового характеру), до святкових, ювiлейних дат (є одноразовими премiями i не враховуються для обчислення середньої заробiтної плати).

Якщо положенням про премiювання передбачено виплату премiї щомiсячно за наявностi фiнансових можливостей, проте в установi мiсячна премiя була виплачена лише в одному мiсяцi, то така премiя буде враховуватися для обчислення середньої зарплати, тому що вона не належить до одноразових.

Начальник вiддiлу, Неля СИНЬКО

"Праця i зарплата" N 24 (1036), 27 червня 2017 р.

За матеріалами Навчальний центр "Домінанта"

Бухгалтер 911