Федерация профсоюзов Одесской области


Ответы PDF Печать E-mail

«ОСББ»

Як впливати на голову правління, який не бажає складати повноваження


Співвласниками було проведено установчі збори, на яких прийнято рішення про створення ОСББ та обрано склад правління (у тому числі й голову). Після реєстрації об’єднання були скликані наступні збори, на яких схвалено кошторис та, зокрема, встановлено розмір матеріальної винагороди голови правління. Однак визначена заробітна плата голову правління не задовольнила. Далі

Декілька будинків мають загальну територію — особливості створення й управління ОСББ
Добридень! У нас спільна територія, огороджена парканом, на якій розміщені два будинки (усього 800 квартир). В одному будинку набралася більша кількість голосів за створення ОСББ, а в іншому ні. Що нам робити? Створити ОСББ в одному будинку й надавати послуги для іншого? І як надалі відмовитися від управляючої компанії, з огляду на те що в нас це кооператив, до якого ми відразу вступали під час придбання квартири?
Далі

З якого моменту співвласники мають сплачувати внески на користь ОСББ
За рішенням співвласників було створено та зареєстровано ОСББ, однак будинок досі не було прийнято в управління. Чи має право ОСББ нараховувати внески? Безперечно, одне з ключових завдань ОСББ — здійснювати управління багатоквартирним будинком. Проте це аж ніяк не говорить про те, що ОСББ не може отримувати внески від співвласників, допоки будинок не буде переданий у його управління. Пояснімо.
Далі

Чи можна під час реєстрації ОСББ зазначити керівником іншу особу, аніж голову правління
На установчих зборах було проголосовано за створення ОСББ й обрано членів правління. Однак серед останніх не знайшлося охочих очолити правління. У результаті прийняли рішення, що голову правління буде обрано формально. Водночас установчі збори погодили, що у штат ОСББ буде введено виконавчого директора, якому голова правління делегує свої функції. Кого в такій ситуації зазначати керівником під час заповнення Заяви про державну реєстрацію створення юридичної особи?
Далі