Федерация профсоюзов Одесской области


Робоча зустріч з головою Федерації профспілок Одеської області PDF Печать E-mail

У рамках Угоди про співпрацю між Федерацією профспілок Одеської області та відділенням Національної служби посередництва і примирення в Одеській області (далі – Відділення), з метою забезпечення соціальної стабільності у трудових колективах Одеської області, 18 серпня 2017 року, за ініціативи Відділення, відбулась чергова робоча зустріч начальника Відділення Олександра Шрамкова з головою Федерації профспілок Одеської області В’ячеславом Буратинським.

Під час зустрічі було обговорено стан та динаміку соціально-трудових відносин на підприємствах Одеської області, основні проблеми їх розвитку.

О.Шрамков ознайомив В.Буратинського з результатами діяльності Відділення у першому півріччі 2017 року щодо запобігання виникненню конфліктних ситуацій на підприємствах області, а також їх вирішення.

Як і у попередні роки, основним чинником дестабілізації соціально-трудових відносин залишається наявність значної заборгованості із заробітної плати. Тому, значну увагу сторони приділили тим підприємствам, на яких борг найманим працівникам із заробітної плати зростає.

Під час обговорення В.Буратинський звернув увагу на суттєве збільшення суми заборгованості економічно активних підприємств  Ренійського району (майже у 4 рази).

О.Шрамков зазначив, що у червні поточного року з’явилась заборгованість на ДП «Ренійський морський торговельний порт». Згідно моніторингових досліджень Відділення борг працівникам порту щомісяця зростає. Підприємство знаходиться на обліку Відділення по запобіганню колективних трудових спорів (конфліктів).

Вагоме збільшення відбулось на комунальному підприємстві «Водоканал» Ренійської міської ради. Наразі фахівцями Відділенням з’ясовується стан соціальної напруги на підприємстві. До вивчення ситуації було залучено Інформаційно-консультаційний центр, що діє у Ренійському районі.

Надалі О.Шрамков розповів, які вживаються Відділенням превентивні заходи з метою недопущення виникненню на підприємствах, що мають значні обсяги заборгованості перед працівниками, конфліктних ситуацій, стихійних акції протесту.

Учасники зустрічі обговорили напрями подальшої співпраці у питаннях своєчасного врегулювання розбіжностей між сторонами соціального діалогу, підвищення рівня правової культури сторін соціально-трудових відносин щодо порядку і практики вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

За результатами зустрічі була досягнута домовленість щодо проведення спільних заходів з метою запобігання ускладненню стану соціально-трудових відносин, зокрема на тих підприємствах, що мають заборгованість із заробітної плати.