Федерация профсоюзов Одесской области

Календарь событий

<Октябрь 2017>
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
91011131415
16171819202122
23242526272829
3031     

fgf

fgf

ferg

Click on the slide!

Новости

Одеські освітяни провели триденне навчання в Чернігові

...
Click on the slide!

Почесні нагороди міста вручили медпрацівникам Одеси.

Почесні нагороди міста вручили медпрацівникам Одеси.

...
Click on the slide!

На трехстороннем социально-экономическом совете обсудили актуальные вопросы городской жизни

На трехстороннем социально-экономическом совете обсудили актуальные вопросы городской жизни

...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

Підписано тристоронню Домовленість щодо підвищення розміру тарифної ставки працівника 1-го розряду PDF Печать E-mail

10 жовтня на засіданні СПО об’єднань профспілок між керівниками сторін соціального діалогу було досягнуто домовленості щодо зміни розміру тарифної ставки робітника І-го розряду.

Відповідне рішення було ухвалене членами СПО об’єднань профспілок і за їх дорученням свій підпис під документом поставив Голова СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий. Від роботодавців це здійснив Голова СПО роботодавців Дмитро Олійник, від влади - Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Домовленість є невід'ємним додатком до Генеральної угоди та набирає чинності з 1 листопада 2017 року.

Таким чином, на підприємствах, в організаціях небюджетної сфери всіх форм власності тарифна ставка робітника І розряду встановлюється у розмірі:

- визначеному відповідною галузевою, територіальною угодою або колективним договором;

- для галузей, де не укладено галузеві угоди, або їх положення не регулюють розмір тарифної ставки робітника І розряду, - на рівні, що не менше як на 10% перевищує визначений Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум для працездатної особи.

Зазначену норму було передбачено у Генеральній угоді на 2016-2017 роки з метою актуалізації її положень.

Коментуючи ухвалене рішення, Голова СПО об’єднань профспілок, Григорій Осовий зазначив, що перемовини з підвищення розміру тарифної ставки робітника І-го розряду тривали довго і лише наразі Сторонам вдалося віднайти консенсус. Це підвищення є лише початком подальших консультацій та переговорів з метою покращення умов праці для людей, а також хорошим стартом для початку переговорів з укладення Генугоди на новий строк, які, за сподіваннями керівників трьох Сторін, будуть більш динамічними і результативними.

- Ми й надалі будемо рухатись шляхом підвищення соціальних стандартів, - запевнив присутніх членів СПО об’єднань профспілок Міністр соцполітики Андрій Рева.

У рішенні СПО об’єднань профспілок також запропоновано сторонам соціального діалогу до 1 грудня ц.р. опрацювати параметри та критерії визначення розміру тарифної ставки робітника І-го розряду для їх застосування при переговорах з встановлення цього показника у 2018 році.

СПО також розглянуло та прийняло рішення з питань: «Про постатейні профспілкові зауваження до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» та їх лобіювання в Парламенті», «Про визначення позиції СПО об'єднань профспілок щодо проекту Закону України «Про колективні угоди і договори», підготовленого тристоронньою робочою групою» та ін.

Того ж дня під головуванням Голови СПО об’єднань профспілок Григорія Осовоговідбулось перше засідання СПО репрезентативних всеукраїнських профоб’єднань, Угоду про утворення якого підписано 8 вересня 2017 року.

На засіданні ухвалено документи, що регламентують діяльність новоутвореного СПО, сформовано його робочі органи, створено Робочу комісію профспілкової сторони для ведення переговорів з укладення нової Генеральної угоди. Вирішено до 20 жовтня напрацювати проект Декларації цілей і завдань, які вбачають профспілки на переговорах з укладання нової ГУ, а до 1 листопада профспілкова сторона має намір ініціювати перед своїми соціальними партнерами початок колективних переговорів з укладення ГУ на новий строк.

www.fpsu.org.ua

 

ФПО, 2009

65079, м. Одеса, Кулікове поле, 1

Тел.: (048) 7-250-100; Факс: (048) 722-45-38

E-mail: fpoo@te.net.ua