Федерация профсоюзов Одесской области


Державна допомога при працевлаштуванні окремих категорій співробітників PDF Печать E-mail

09.02.18

При працевлаштуванні деяких категорій працівників і створенні нових робочих місць роботодавець може розраховувати на державну допомогу відповідно до Закону "Про державну допомогу суб'єктам господарювання". Нещодавно Кабінет Міністрів затвердив критерії надання такої допомоги своєю Постановою від 31.01.2018 роки № 33. Хто і на яку допомогу від держави може розраховувати при працевлаштуванні окремих категорій громадян? - розповість Prostopravo.

Державна допомога на працевлаштування надається з метою сприяння працевлаштуванню та створення нових робочих місць для:

 • незабезпечених осіб;
 • осіб, які не мають постійної оплачуваної роботи протягом не менше 24 місяців або менше 12 місяців і за якими виконується одна з умов, передбачених пунктом 7, крім абзацу третього, частини першої статті 1 Закону України "Про державну допомогу суб'єктам господарювання"; внутрішньо переміщених осіб; учасників бойових дій, віднесених до однієї з категорій, зазначених в пунктах 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі - особливо незабезпечені особи);
 • осіб, зареєстрованих як безробітні;
 • осіб з інвалідністю;
 • осіб, звільнених після відбуття покарання або примусового лікування.

До незабезпечених осіб відносяться такі категорії працездатних громадян:

 • особи віком від 15 до 24 років або старше 50 років
 • ті, що були протягом шести місяців безробітними;
 • особи, які не мають повної середньої, середньої спеціальної або професійно-технічної освіти або отримали таку освіту не пізніше ніж два роки тому і раніше не мали оплачуваної постійної роботи;
 • які не перебувають у шлюбі, але проживають разом з одним або декількома особами, які перебувають на їх утриманні;
 • особа, яка працює в області або має професію, в якій гендерна нерівність мінімум на 25 відсотків перевищує середній рівень у всіх галузях економіки, і відноситься до гендерної групі, щодо якої існує така нерівність;
 • особа є представником етнічної меншини і потребує розвитку мовних навичок, професійного навчання і досвіду роботи за профілем з метою отримання перспектив отримання постійної зайнятості.

Державна допомога на працевлаштування спрямована на відшкодування суб'єктам господарювання витрат на оплату праці вищевказаних осіб та сприяння їх працевлаштуванню (здійсненню заходів, спрямованих на стимулювання самостійності та адаптації людини до робочого середовища, підвищення рівня конкурентоспроможності з урахуванням уразливості людини на ринку праці, її супровід при вирішенні соціально-побутових питань, підтримка під час спілкування з роботодавцем, допомога у врегулюванні конфліктів і т.д.).

Отримати допомогу можуть суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність в будь-якій галузі. Допомога надається як при створенні нових робочих місць, так і при працевлаштуванні зазначених категорій на існуючі робочі місця. Один і той же суб'єкт господарювання може бути одержувачем державної допомоги за декількома програмами.

Максимальний розмір допомоги становить 50% витрат суб'єкта господарювання на оплату праці і надається протягом не більше 12 місяців після працевлаштування співробітника. При працевлаштуванні осіб з інвалідністю може надаватися допомога в розмірі до 75% витрат на оплату їх праці. А витрати на сприяння в працевлаштуванні осіб з інвалідністю (наприклад, спеціальне оснащення приміщень, робочих місць, купівля спеціального обладнання) можуть бути компенсовані в розмірі 100%.

Державна допомога на працевлаштування не надається суб'єктам господарювання, які мають прострочену заборгованість перед державним або місцевим бюджетом, по виплаті заробітної плати, сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та / або страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, які визнані банкрутами, щодо яких порушено справу про банкрутство, які перебувають на стадії ліквідації, визнають свою неспроможність своєчасно виконувати зобов'язання перед кредиторами внаслідок незадовільного стану фінансово-господарської діяльності.

Поділіться новиною з колегами!

https://buhgalter911.com/uk