Федерация профсоюзов Одесской области


Працівник придбав товари за власні кошти: на думку податківців, повинен сплатити ПДФО та ВЗ PDF Печать E-mail

06.03.18

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти, отримані платником податку від роботодавця під звіт за умови дотримання усіх вимог, встановлених п. 170.9 ПКУ.

Проте, у листі від 23.02.2018 р. № 765/6/99-99-12-02-03-15/ІПК фіскали зробили дуже дивний висновок: якщо фізичною особою (працівником) придбано товари для потреб юридичної особи за рахунок власних коштів, тобто юридичною особою (працедавцем) попередньо не видавалися кошти під звіт, то сума коштів, виплачених такій фізичній особі за вказані товари, включається до її загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як інші доходи та оподатковується на загальних підставах. При цьому, зазначена сума коштів не є базою нарахування єдиного внеску. Такий "дохід" податківці бажають бачити у податковому розрахунку за ф. № 1ДФ за ознакою «127».

Неможливо погодитися з такою позицією фіскалів, тому що не зрозуміло який дохід взагали отримав працівник, придбавши за власні кошти товари для потреб підприємства. Сподіваємося, що податківці на місцях не візьмуть на озброєння таку позицію ДФСУ. 

  • Поділіться

https://buhgalter911.com/uk