Федерация профсоюзов Одесской области

Календарь событий

fgf

fgf

ferg

Click on the slide!

Новости

Одеські освітяни провели триденне навчання в Чернігові

...
Click on the slide!

Почесні нагороди міста вручили медпрацівникам Одеси.

Почесні нагороди міста вручили медпрацівникам Одеси.

...
Click on the slide!

На трехстороннем социально-экономическом совете обсудили актуальные вопросы городской жизни

На трехстороннем социально-экономическом совете обсудили актуальные вопросы городской жизни

...
Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

Генеральний секретар ЄФПОО висловив Президенту та Прем’єр-міністру України занепокоєння щодо наступу на профспілки PDF Печать E-mail

07 березня 2018

Генеральний секретар ЄФПОО висловив Президенту та Прем’єр-міністру України занепокоєння щодо наступу на профспілки

Генеральний секретар ЄФПОО Ян Віллем Гудріан звернувся з листом до Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

У ньому говориться:

«Шановний пане Президенте!

Шановний пане Прем’єр-міністре!

Нас проінформували про те, що атаки на профспілки активізувалися. Профспілки позбавляють права власності на майно, їм забороняють доступ до приміщень, в тому числі будинків профспілок. Це значно ускладнює їхню діяльність, робить її практично неможливою. Це є втручанням у справи профспілок, спрямованим на послаблення критики роботодавців, олігархів та уряду. Інше майно профспілок, включаючи лікувально-оздоровчі та спортивні заклади також витребується з їх власності. Тисячі людей потерпають від цього.

Незважаючи на конституційні судові постанови та рішення, що підтверджують право власності профспілок, інші судові рішення вважають ці об’єкти державною власністю. Попереднім урядом у 2011-2013 роках було ініційовано 200 судових позовів щодо відчудження профспілкового майна. Суди не є незалежними.

Як чимало інших членів суспільства, профспілки активно вимагають прозорих, некорупційних та демократичних владних інституцій з незалежною судовою системою.

Профспілки як на національному, так і на регіональному рівні підтримали рух за зміни. Як Вам відомо, будівлі профспілок у Києві та Одесі були знищені пожежею під час протестів.

Верховний суд України не був реформований на хвилі цих змін. Він сформулював позицію, що профспілкове майно є державною власністю. У 2014-2017 роках, відповідно до рішень судів було визнано державною власністю будівлі спілок, навчально-методичних та спортивних центрів на Закарпатті, в Івано-Франківську, Чернігові, Полтаві та Києві.

Ці об’єкти протягом багатьох десятиліть були єдиним місцем у регіонах, куди прості люди могли вільно прийти, поскаржитись на порушені права і безоплатно отримати допомогу.

Відчуження цих об’єктів ускладнює роботу профспілок із захисту своїх членів, членів їхніх сімей та громад, у якій вони працюють.

Наразі розглядаються судові позови про виселення профспілок з будинку профспілок Закарпатської області, переданого до сфери управління судової адміністрації; профспілкового центру Полтавщини, переданого до сфери управління Генеральної прокуратури України.

Ми просимо:

Ø забезпечити, щоб профспілки могли здійснювати свою діяльність вільно, автономно і незалежно від втручання уряду і роботодавців. Атаки на профспілок шляхом відчуження їхніх будівель та інших об’єктів є порушенням європейських та міжнародних норм.

Ø на законодавчому рівні закріпити за профспілками право власності на майно, яке знаходиться у їх віданні;

Ø скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України про передачу профспілкових об’єктів, в першу чергу будинків територіальних профоб’єднань у Закарпатській і Полтавській областях;

Ø відчуджені профспілкові об'єкти мають бути повернуті профспілкам, щоб вони могли здійснювати свою статутну діяльність.

Очікуємо на вашу відповідь да дії.

З повагою,

Ян Віллем Гудріан

Генеральний секретар ЄФПОО»

Прес-центр ФПУ

www.fpsu.org.ua

 

ФПО, 2009

65079, м. Одеса, Кулікове поле, 1

Тел.: (048) 7-250-100; Факс: (048) 722-45-38

E-mail: fpoo@te.net.ua