Федерация профсоюзов Одесской области


Працівникам виплачено премію до свята. Порядок нарахування ЄСВ PDF Печать E-mail

14.03.18

"Вісник. Офіційно про податки"

Підприємство виплачує премію до професійного свята, яку передбачено у Положенні про преміювання підприємства, всім своїм працівникам, у тому числі тим, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. Чи нараховується ЄСВ на премію декретникам? Якщо так і сума такої виплати є меншою за мінімальну зар­плату, то чи потрібно сплачувати ЄСВ виходячи з мінімальної зарплати?

Базою нарахування єдиного внеску для роботодавців є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці.

Склад основної, додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, на які нараховується єдиний внесок, визначається Інструкцією № 5, пп. 2.3.2 п. 2.3 якої визначено одноразові заохочення, не пов’язані з конкретними результатами праці (наприклад, до ювілейних та пам’ятних дат як у грошовій, так і натуральній формі), що належать до фонду оплати праці як додаткова заробітна плата. Отже, премія до професійного свята є базою нарахування ЄСВ.

Слід зазначити, що під час нарахування виплат, які є базою нарахування єдиного внеску, основним працівникам, які перебувають у відпустках для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років, їх суми враховуються під час порівняння з мінімальною зарплатою. У разі якщо сума премії менша, то єдиний внесок сплачується з мінімальної зарплати. Якщо нарахування проводять працівнику за сумісництвом, то єдиний внесок сплачується з фактично нарахованої суми.

  • Поділіться новиною

https://buhgalter911.com/uk