Федерация профсоюзов Одесской области


Про відзначення Дня охорони праці PDF Печать E-mail

ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

____24.05.2018_№__04-95

Голові Федерації

профспілок України

Осовому Г.В.

 

Згідно з Указом Президента України від 18 серпня 2006 року №685/2006 в Україні щорічно відмічається Всесвітній день охорони праці.

З метою привернення уваги роботодавців та найманих працівників до необхідності забезпечення здорових і безпечних умов праці, соціального захисту працівників, ФПО розроблені Заходи з підготовки та проведення у 2018 році Дня охорони праці під гаслом «Захищене і здорове покоління», якими, зокрема, передбачено активну участь кожної первинної профспілкової організації у акції.

Забезпечуючи організаційну підтримку діяльності членських організацій та враховуючи необхідність активної участі профорганізацій, що входять до складу ФПО, у реалізації Заходів з нагоди Дня охорони праці на засіданні Ради ФПО прийнято постанову «Про стан виробничого травматизму в області та задачах ФПО при здійсненні громадського контролю за дотриманням норм охорони праці», в якій, зокрема, керівникам членських організацій рекомендовано посилити контроль за виконанням умов колективних договорів з питань охорони праці, цільовим використанням коштів, передбаченних на фінансування профілактичних заходів з охорони праці.

З нагоди Дня охорони праці та з метою реалізації Заходів членськими організаціями ФПО проведені круглі столи та семінари з питань громадського контролю за станом охорони праці з висвітленням проблемних питань та завдань по удосконаленню профілактичної роботи за участю представників ГУ Держпраці в Одеській області, управління ВД ФСС в Одеській області, об’єднання роботодавців.

Зокрема, в рамках проведення Всесвітнього Дня охорони праці під девізом «Захищене і здорове покоління» пройшло спільне, за участю представників підприємств, ФПО, ГУ Держпраці в Одеській області, Одеського міського відділення Управління ВД ФСС в Одеській області, засідання «круглого столу» - «Безпечні та нешкідливі умови праці – запорука здоров’я працюючих». Обласною організацією профспілки працівників будівництва та проміслововсті будівельних матеріалів у квітні п.р. проведено загальні збори-зустріч с профактивом та адміністрацією ООО «Стикон», на яких розглядалося, зокрема, питання стану справ з охорони праці і техніки безпеки за 2017 рік, посилення контролю за виконанням правил техніки безпеки праці і виробничої дисципліни. 2018 рік об’явлено в ООО «Роком охорони праці»

Голова ФПО Буратинський В.В. в своєму виступі на міському телебаченні 26.04.2018р.:

- акцентував увагу на необхідності посилення профілактичної роботи на підприємствах, у тому числі і з боку профактиву членських організацій ФПО;

- підкреслив, що для ФПО та її членських організацій питання охорони праці та реалізації прав членів профспілок на безпечну працю є пріоритетним напрямком діяльності, при цьому, однією із найважливіших задач є попередження травматизму та професійних захворювань;

- повідомив, що діяльність профспілок направлена на зниження рівня травматизму через систему добре налагодженого громадського контролю в тісній взаємодії з державними органами управління, органами державного нагляду та через колективні договори та угоди.

Враховуючи, що цього року Всесвітній день охорони праці та Всесвітній день боротьби з дитячою працею припадають на час проведення спільної кампанії з охорони праці молодих працівників та контрою за використанням дитячої праці, спільно з ГУ Держпраці в Одеській області та Управлінням ВД ФСС в Одеській області, в районній дитячій бібліотеці м. Рені проведено урок права для учнів загальноосвітньої школи № 3 на тему «Праця та охорона праці». Розглядалися питання оформлення трудових відносин, працевлаштування неповнолітніх, права та обов’язків робітників та роботодавців, зокрема, у сфері забезпечення належних умов праці.

Враховуючи, що найбільш дієвим засобом для вирішення питань охорони праці є підвищення рівня знань тобто - превентивні заходи , спеціалістами Федерації профспілок області організовано роботу «гарячої лінії» з метою надання громадянам - членам профспілок та фахівцям галузевих комітетів профспілок консультацій та роз’яснень стосовно застосування положень законодавства з питань охорони праці.

Голова Федерації

профспілок Одеської області В.В. Буратинський

771-09-82

Самородіна