Федерация профсоюзов Одесской области


Кадры
Порядок перевода с одного предприятия на другое PDF Печать E-mail

18.10.19

Статьей 32 КЗоТ установлено, что перевод работника на работу на другое предприятие, в учреждение, организацию (далее - предприятие) допускается только с согласия работника. В соответствии с п. 5 ст. 36 КЗоТ перевод работника с его согласия на другое предприятие является основанием прекращения трудового договора. В связи с этим на новой работе работник заключает другой трудовой договор. При этом инициатором перевода может быть как сам работник, так и владелец предприятия или уполномоченный им орган, заинтересованный в переводе работника.

 
Как правильно составить приказ о введении новой штатной единицы на предприятии, если планируется принять работника на 0,5 штатной единицы? PDF Печать E-mail

18.10.19

Согласно ч. 3 ст. 64 Хозяйственного кодекса Украины предприятие имеет право самостоятельно, то есть без согласования с выборным органом первичной профсоюзной организации или другим представительным органом наемных работников, наряду с определением организационной структуры, устанавливать численность и штатное расписание.

 
Подано повідомлення про прийняття працівника на роботу, а працівник на роботу не вийшов. Дії роботодавця PDF Печать E-mail

17.10.19

Роботодавцем було видано наказ про прийняття працівника на роботу та подано повідомлення до ДПС. Після цього працівник повідомив, що на роботу не виходитиме і писати заяву на відкликання заяви про прийняття на роботу відмовився. Які дії роботодавця в такій ситуації?

 
Трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника. PDF Печать E-mail

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

12.09.2019 № 60/0/23-19

Про надання відповіді

Юридичним департаментом Міністерства соціальної політики розглянуто Ваше звернення від 19.08.2019 і в межах компетенції повідомляється.

Відповідно до статті 48 Кодексу законів про працю трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

Питання ведення трудових визначені Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 № 58 (зі змінами) (далі - Інструкція), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.08.93 за №110 (із змінами).

 
Працівниця підприємства має вийти з декретної відпустки 22 жовтня, але повертатися на роботу вона не планує. PDF Печать E-mail

09.10.2019

ЗАПИТАННЯ: Працівниця підприємства має вийти з декретної відпустки 22 жовтня, але повертатися на роботу вона не планує. З якої дати їй треба написати заяву про звільнення, щоб керівництву не довелося звільняти працівника, взятого на її місце на період декретної відпустки? І якщо заява буде написана 22 жовтня, чи треба оплачувати цей день?

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 1 из 130