Федерация профсоюзов Одесской области


Страховой стаж
Отпуск по уходу за ребенком: будет ли страховой стаж? PDF Печать E-mail

08.11.2018

Действующее законодательство доказывает, что отпуск по уходу за ребенком и страховой стаж – вещи вполне совместимые. Но и сейчас у многих работников и работодателей остаются вопросы на эту тему. Чтобы ответить на них, мы взяли три самые распространенные мифы и попытались развеять их

 
Трудовий стаж суди не встановлюють, а тільки оскаржують рішення ПФУ, – Верховний Суд PDF Печать E-mail

02.11.18

Для підтвердження трудового стажу для призначення «пільгової» пенсії особа має право звернутися до суду, але не з заявою про встановлення факту, а зі скаргою на рішення органу ПФУ за правилами КАСУ (ВС/КЦС, №706/1637/16-ц, 08.10.2018 р.)

Фабула судового акта: Ця судова справа стосується цілком життєвої ситуації, а саме, – питанню підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії. Отже, заявниця звернулась до суду з заявою про встановлення факту, що має юридичне значення та просила встановити факт, що вона певний період працювала на роботах, а це по досягненню 50-річного віку дає право на пільговий вихід на пенсію на підставі ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Заяву мотивовано тим, що заявниця не має можливості отримати уточнюючу довідку для підтвердження спеціального стажу роботи, оскільки постановою господарського суду суб’єкт господарювання визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором підприємства арбітражного керуючого. При визнанні банкрутом посадовими особами документи підприємства арбітражному керуючому – ліквідатору передані не були. В управлінні Пенсійного фонду України їй відмовлено у призначенні їй пенсії на пільгових умовах у зв'язку з відсутністю у неї документів, що підтверджують виконання такої роботи.

 
Факты относительно трудового стажа для назначения пенсий не могут устанавливаться в судебном порядке — ВС PDF Печать E-mail

20.10.18

В случае несогласия с решением органа, назначающего пенсию, лицо должно обращаться за защитой своего права, но не с заявлением об установлении факта трудовых отношений, а с жалобой на решение органа по правилам административного судопроизводства, сообщает ЗиБ.

 
Одноразовая уплата ЕСВ за предыдущие периоды при добровольном участии в системе общеобязательного государственного социального страхования PDF Печать E-mail

02.09.18

Согласно ч. 5 ст. 10 Закона Украины от 08.07.2010 г. № 2464-VI «О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование» (далее - Закон № 2464) договором о добровольном участии в системе общеобязательного государственного социального страхования может быть предусмотрена одноразовая уплата лицом ЕСВ за предыдущие периоды, в которых лицо не подлежало общеобязательному государственному социальному страхованию (в том числе за период с 1 января 2004 года по 31 декабря 2010 года).

 
Доведеться відкласти вихід на пенсію: скільки стажу реально потрібно українцям? PDF Печать E-mail

12.08.2018

У Міністерстві соцполітики нагадують, що відсутній стаж українці можуть купити

Прийнята Верховною Радою пенсійна реформа не передбачає прямого підвищення пенсійного віку. Але деяким українцям все ж доведеться відкласти вихід на заслужений відпочинок, оскільки в країні вводяться вимоги до страхового стажу.

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Следующая > Последняя >>

Страница 1 из 9