--return-- Права работника
Федерация профсоюзов Одесской области


Права работника
Додержання законодавства про працю PDF Печать E-mail

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Юридичний департамент

 

ПИТАННЯ: Якщо працiвника незаконно звiльнили, який є порядок щодо захисту його трудових прав i чим це врегульовано? Чи є обмеження строкiв для захисту цих прав i чи можна їх поновити, якщо вони пропущенi?

ВIДПОВIДЬ: За статтею 221 КЗпП трудовi спори розглядаються комiсiями по трудових спорах та районними, районними в мiстi, мiськими чи мiськрайонними судами.

 
Право вагiтної жiнки на звiльнення за власним бажанням PDF Печать E-mail

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Юридичний департамент

 

ПИТАННЯ: Чи має право вагiтна працiвниця на звiльнення за власним бажанням без вiдпрацювання двотижневого строку?

 
Трудові спори: розрахунок при звільненні працівника, компенсація шкоди PDF Печать E-mail

31.01.17

Евгений Морозов, адвокат (судебная защита), магистр права

Правова позиція Верховного суду України у справі  6-2912цс16 від 18.01.2017 р.   передбачає, що в ідповідно до частини 1 статті 117 КЗпП України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

 
Збереження зарплати в разi переведення на нижчеоплачувану роботу PDF Печать E-mail

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Департамент заробiтної плати та умов працi

ПИТАННЯ: Чи зберiгається попереднiй заробiток упродовж двох тижнiв з дня переведення на iншу постiйну нижчеоплачувану роботу в iншу органiзацiю (правонаступник) за п. 5 ст. 36 КЗпП?

 
СУД: Именно уволенное лицо обязано предоставить доказательства того, что оно не писало заявление об увольнении, или абсурдное толкование принципа состязательности сторон PDF Печать E-mail

06.12.16

(Шевченковский районный суд г. Киева 23 августа 2016, судья Пихур О. В.)

Фабула судебного акта: Это решение суда - вопиющий пример того, что принцип состязательности сторон в гражданском судопроизводстве не применяется судьями в том смысле, в котором его внедрял законодатель. Работник был уволен на основании ст. 36 КЗоТ «основание прекращения трудового договора - соглашение сторон».

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 Следующая > Последняя >>

Страница 1 из 4