Федерация профсоюзов Одесской области


Юридические консультации
О выплате выходного пособия PDF Печать E-mail

20.01.20

Согласно ст. 44 КЗоТ в случае прекращения трудового договора по основаниям, указанным п. 6 ст. 36 и п.1, 2 ст. 40 КЗоТ, работнику выплачивается выходное пособие в размере не менее среднемесячного заработка.

 
Неповнолітні на роботі PDF Печать E-mail

17.01.20


Кодекс законів про працю України містить окрему главу, яка регламентує права неповнолітніх у трудових правовідносинах та їх особливості. Зокрема в статті 187 зазначено: «Неповнолітні, тобто особи, що не досягли вісімнадцяти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України».

 
Як оподатковувати нараховану фізособі винагороду за договором ЦПХ? PDF Печать E-mail

13.01.20

База оподаткування ПДФО дорівнює нарахованим сумам винагород. До них застосовується ставка 18%

 
Права, які має працівник, виховуючи дітей PDF Печать E-mail

13.01.20

Під час інформаційних заходів з’ясувалося, що працівники не володають знаннями щодо своїх прав про соціальну відпустку для дітей.

 
Звільнення працівника за його заявою про звільнення без узгодження дати звільнення до закінчення двотижневого строку є порушенням прав працівника PDF Печать E-mail

03.01.20

Автор: Олександр Б., Юридичний Інтернет-ресурс "Протокол", (ВС/КЦС, № 229/2676/17,18.11.2019).

Фабула судового акта: Позивач звернувся до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ, відповідач) про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення заробітної плати, середнього заробітку за час затримки видачі трудової книжки та відшкодування моральної шкоди. Як установлено судами, позивач, що працював на посаді начальника ділянки, 15 травня 2017 року подав директору ТОВ заяву, в якій просив звільнити його з роботи у зв`язку зі зміною місця проживання, без узгодження дати звільнення. Директор ТОВ видав наказ про звільнення позивача з роботи за власним бажанням у зв`язку з переїздом на нове місце проживання на підставі ст. 38 КЗпП. Позивач стверджував про порушення його прав, оскільки в заяві про звільнення з роботи він не зазначив дати свого звільнення та не просив звільнити його з роботи до закінчення двотижневого строку. Після подання заяви про звільнення змінилися життєві обставини і він продовжив працювати на своїй посаді.

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 1 из 190