Федерация профсоюзов Одесской области


Юридические консультации
Чи можна перервати декретну відпустку? PDF Печать E-mail

25.07.17

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України консультує щодо можливості переривання соціальної відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про відпустки» та ст. 179 КЗпП України на підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана соціальна відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами тривалістю 126 (140) календарних днів: до пологів – 70 календарних днів; після пологів – 56 календарних днів (70 календарних днів – у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів), починаючи з дня пологів.

 
Отпуск за свой счет PDF Печать E-mail

У заявi про надання вiдпустки без збереження зарплати зазначаються сiмейнi або iншi обставини, що спричинили потребу в такiй вiдпустцi. Рiшення надавати чи не надавати таку вiдпустку належить до компетенцiї роботодавця

25.07.17

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО ПРАЦI ТА СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Сектор режимiв працi, вiдпочинку та норм працi

Вiдпустка за сiмейних обставин

 
У яких випадках не можна звільняти жінку PDF Печать E-mail

19.07.17

Відповідно до статті 184 Кодексу законів про працю України звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням.

 
Особливості працевлаштування інваліда PDF Печать E-mail

14.07.17

Роз’яснення надає головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно – правових актів Управління Держпраці у Кіровоградській області Інна Кривенко.

 
За неповідомлення про прийняття на роботу не вправі штрафувати в 30 мінімалок! PDF Печать E-mail

 

Судова інстанція визнала: накладення на підприємство штрафу в розмірі 30 мінзарплат за неподання повідомлення про прийняття на роботу є неправомірним! Річ у тім, що такий штраф застосовують за допуск до роботи без оформлення трудового договору (абз. 2 ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України, далі — КЗпП). Своєю чергою, відсутність повідомлення про прийняття працівника на роботу не свідчить про те, що між працівником та роботодавцем не оформлено трудового договору, адже законодавство не пов'язує чинність трудового договору з наявністю відповідного повідомлення.

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 3 из 66