Федерация профсоюзов Одесской области


Юридические консультации
Правові підстави звільнення працівника у випадку змін в організації виробництва і праці PDF Печать E-mail

Відповідно до п.1 ст.40 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності, можуть бути розірвані роботодавцем, зокрема, у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, скорочення чисельності або штату працівників.

 
Припинення строкового трудового договору можливе під час лікарняного/відпустки PDF Печать E-mail

Леся Дубчак, Адвокат, кандидат юридических наук, доцент

Головним болем роботодавців було звільнення працівника зі строковим трудовим договором, адже наприкінці такого строку працівник часто йшов на лікарняний, й такий стан справ міг тривати місяцями.

Крапку в цьому питанні й різному правозастосуванні поставив Верховний Суд в постанові від 26 грудня 2018 року у справі № 640/498/17-ц (провадження № 61-5428св18), в якій акцентовано увагу на наступних ключових моментах.

 
Щодо строків розрахунку з працівником при звільненні та відповідальності за затримку виплат PDF Печать E-mail

 

При звільненні працівника, обов’язки покладаються не тільки на нього (наприклад, завершити і здати всі справи, повернути надане в користування майно), а й на роботодавця. Одним з таких обов’язків роботодавця є виплата сум, що належать працівнику. І, нажаль, непоодинокими є випадки, коли роботодавці зволікають із виплатами або ж взагалі не виплачують.

 
Суточные и ЦПХ PDF Печать E-mail

28.01.2019

ВОПРОС: ООО в рамках заключенного договора с предприятием "Х" привлекало к выполнению монтажных работ специалистов по договорам гражданско-правового характера. Монтажные работы проводились в другой области. Специалистам по актам ГПХ было выплачено вознаграждение (с учетом удержаний налогов и ЕСВ). Имеет ли право предприятие оплатить данным специалистам командировочные расходы (суточные, проживание)?

 
Суміщення посад на підприємстві PDF Печать E-mail

25.01.2019

Як показує практика, роботодавці і працівники часто плутають суміщення посад й сумісництво. Чим вони відрізняються? Як відбувається оплата при суміщенні? Як документально оформити та чи зазначати про нього у трудовій книжці?

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 4 из 141