Федерация профсоюзов Одесской области


Юридические консультации
Позов про стягнення заробітної плати не обмежується будь-яким строком PDF Печать E-mail

Евгений Морозов, адвокат (судебная защита), магистр права, http://www.alibi.dp.ua

Поняття "заробітна плата" і "оплата праці", які використано у законах, що регулюють трудові правовідносини, є рівнозначними в аспекті наявності у сторін, які перебувають у трудових відносинах, прав і обов'язків щодо оплати праці, умов їх реалізації та наслідків, що мають настати у разі невиконання цих обов'язків (п. 2.1 мотивувальної частини Рішення Конституційного суду України № 8-рп/2013 від 15 жовтня 2013 року).

 
Хто має право на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку PDF Печать E-mail

Законом України „Про відпустки” (далі – Закон), зокрема частиною першою статті 18 Закону, та Кодексом законів про працю України (далі – Кодекс), зокрема частиною третьою статті 179 Кодексу, передбачено, що після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

 
Перш ніж звільняти за прогул — з’ясуйте поважність причин PDF Печать E-mail

Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до спливу строку його чинності можуть бути розірвані власником або вповноваженим ним органом лише у випадку прогулу (у т.ч. за відсутності на роботі більш ніж 3 години протягом робочого дня) без поважних причин (п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП).

 
Трудовой или гражданско-правовой договор? Выбираем с умом PDF Печать E-mail

Автор: Белова Наталья, эксперт по вопросам оплаты труда

Частенько предприятия, которые планируют использовать труд физических лиц, стоят перед дилеммой: какие договоры заключать с такими лицами — трудовые или гражданско-правовые? Чтобы облегчить выбор, давайте, друзья, вместе выясним, в чем суть таких договоров, чем они отличаются друг от друга и для каких именно случаев наиболее подходят.

 
Новi правила при працевлаштуваннi PDF Печать E-mail

 

Вiдтепер у разi встановлення власником або уповноваженим ним органом невiдповiдностi працiвника займанiй посадi,

 
<< Первая < Предыдущая 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Следующая > Последняя >>

Страница 46 из 75