--return-- Юридические консультации
Федерация профсоюзов Одесской области


Юридические консультации
Порядок вивільнення працівників у разі розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці PDF Печать E-mail

25.01.17

Трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності відповідно до п.1 ст.40 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) може бути розірваний власником або уповноваженим ним органом у випадку змін в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.

 
Збереження зарплати в разi переведення на нижчеоплачувану роботу PDF Печать E-mail

КОНСУЛЬТУЄ МIНIСТЕРСТВО СОЦIАЛЬНОЇ ПОЛIТИКИ УКРАЇНИ
Департамент заробiтної плати та умов працi

ПИТАННЯ: Чи зберiгається попереднiй заробiток упродовж двох тижнiв з дня переведення на iншу постiйну нижчеоплачувану роботу в iншу органiзацiю (правонаступник) за п. 5 ст. 36 КЗпП?

 
Как установить режим неполного рабочего времени по инициативе работодателя? PDF Печать E-mail

23.01.17

Из-за уменьшения количества и объема заказов на выполнение подрядных работ предприятие хочет установить для работников режим неполного рабочего времени. Может ли предприятие сделать это по своей инициативе? Как оформить изменение режима работы?

 
Матеріальна відповідальність PDF Печать E-mail

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.01.2017 р. № 216/6/99-99-13-02-03-15

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула лист щодо практичного застосування норм чинного законодавства і межах компетенції повідомляє.

Відповідно до ст. 130 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП) працівники несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації внаслідок порушення покладених на них трудових обов'язків.

 
Припинення трудових вiдносин за угодою сторiн PDF Печать E-mail

КОНСУЛЬТУЄ ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦI
Департамент з питань працi
Вiддiл з питань трудових вiдносин

 

ПИТАННЯ: Чи можна припинити трудовi вiдносини за угодою сторiн? Чи має право роботодавець вiдмовити працiвниковi у цьому?

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 8 из 47