Федерация профсоюзов Одесской области


Юридические консультации
Які законні підстави звільнення під час карантину PDF Печать E-mail

10 квітня 2020

У Координаційному центрі з надання правової допомоги розповіли як захистити свої трудові права під час загальнонаціонального карантину.

 
Про запровадження неповного та скороченого робочого часу під час карантину PDF Печать E-mail

15.04.20

Умовно робочий час за тривалістю можна поділити на:

1. Нормальний. Тривалість робочого часу працівників встановлена 40 годин на тиждень;

 
Працівник вирішив звільнитися за власним бажанням, але по закінченню двотижневого строку передумав. Як бути роботодавцю? PDF Печать E-mail

15.04.20

Якщо заява на звільнення направлена роботодавцю поштою, з якого дня відраховується двотижневий строк відпрацювання? Та що робити роботодавцю, якщо працівник, по закінченню двотижневого строку, продовжує працювати та не має бажання звільнятися?

 
Правомірність звільнення працівника у разі тривалої непрацездатності PDF Печать E-mail

15.04.20

Саме тимчасова непрацездатність є однією з підстав, коли не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу відповідно до ч. 3 ст. 40 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП). Однак ця норма має два виключення.Така гарантія не діє у разі звільнення працівника на підставі п. 5 ч.1 ст. 40 КЗпП – за нез’явлення працівника на роботу більше як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності (до цього строку не зараховуються відпустки по вагітності і пологах). Також дана норма не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства.

 
Нюанси припинення строкових трудових договорів під час карантину PDF Печать E-mail

 

14.04.20

15 квітня закінчуються строкові трудові договори з працівниками. Чи можна під час карантину звільняти людей, з якими припинилися трудові відносини у зв’язку із закінченням строку трудового договору?

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 9 из 208