Федерация профсоюзов Одесской области


Юридические консультации
Трудовий договір vs цивільно-правового договору, чи навпаки? PDF Печать E-mail

Ольга Рухляк, Юрист.

Аналіз проведених у 2018-2019 рр. заходів державного нагляду за додержанням законодавства про працю наводить на думку, що суб’єкти господарювання не завжди вдало застосовують цивільне законодавство.

 
Строкові трудові договори: аналіз судової практики PDF Печать E-mail

08.02.2019 Прийняття працівників на роботу за строковими трудовими договорами завжди викликало багато питань в частині підстав їх укладення та порядку розірвання. А ще іноді такі договори визнають безстроковими. Як від цього захиститись у суді?

 
В связи с уходом работницы в отпуск по уходу за ребенком до достижения им 3 лет PDF Печать E-mail

на период такого отпуска была принята на работу женщина, которая через год ушла в отпуск по беременности и родам, а затем в отпуск по уходу за ребенком до достижения им 3 лет. По окончании отпуска первая из указанных работниц приступила к своей работе, а вторая через год после предоставления отпуска хочет выйти на работу с неполным рабочим днем. Вакантной должности на предприятии нет, увольнять такую категорию работников нельзя. Что делать?
Согласно ч. 3 ст. 184 КЗоТ увольнение беременных женщин и женщин, имеющих детей в возрасте до 3 лет (до 6 лет - ч. 6 ст. 179 КЗоТ), одиноких матерей при наличии ребенка в возрасте до 14 лет или ребенка-инвалида по инициативе работодателя не допускается, кроме случая полной ликвидации предприятия, когда предусмотрено увольнение с обязательным трудоустройством. Далее

 
Заборона роботи у вихідні дні. Винятковий порядок застосування такої роботи PDF Печать E-mail

Відповідно до ст. 71 Кодексу законів про працю України робота у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством і в частині другій цієї статті.

 
Коли можна залучати працівників для роботи у вихідні PDF Печать E-mail

 

06.02.19

Залучення окремих працівників до роботи у вихідні допускається тільки з дозволу профспілки і у виняткових випадках

 
<< Первая < Предыдущая 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следующая > Последняя >>

Страница 2 из 141